Dan škole

U utorak, 8.travnja, naša je škola tradicionalno proslavila dan škole kroz dramske, folklorne, glazbene i sportske aktivnosti. Program je službeno otvorio ravnatelj pozdravnim govorom nakon kojeg su srednjoškolci iz HKUD-a Korenica zagrijali atmosferu otplesavši nekoliko kola. Dramski dio započeo je predstavom Kawasaki u kojoj je naš proslavljeni glumački tandem (Gordana Kmezić i Mathias Mandić) nasmijao sve prisutne. Mathias nam se također predstavio monologom kojim je nastupio na državnoj razini Lidrana 2014. u Primoštenu. Zatim se naš bend Šteta žica predstavio s nekoliko “žešćih” pjesama. Završnu riječ dao je profesor Alen Maračić zahvalivši se svima prisutnima na uloženom trudu, osobito članovima benda koji nas ove godine napuštaju – maturantima Dragi Mandiću i Ivoni Rogić.

U sportskom dijelu tradicionalno su se odigrale utakmice odbojke i nogometa između nastavnica i učenica, odnosno nastavnika i učenika. Učenice su pobijedile nastavnice s 2:0 u setovima, a učenici su u napetoj nogometnoj utakmici izgubili od nastavnika s 2:1.
Posebna poslastica ovogodišnjeg obilježavanja dana škole bio je ples nastavnika i učenika na melodiju hita Happy američkog kantautora Pharrella. Zahvaljujući angažmanu naše škole u UNICEF-ovu projektu Škole za Afriku, pozvani smo da snimimo svoju  verziju glazbenog spota. Projekt su vodile profesorice Ivana Perović Anušić (organizatorica) i Martina Katić (koreografkinja), a rezultat, koji će biti objavljen na službenim stranicama škole, očekujemo uskoro!

objavio: Andreja Aždajić   datum: 14. 4. 2014.