Projekt  “Mladi za održivi razvoj Like”.

Klaster Lika Destination, u suradnji s partnerima Srednja škola
Plitvička jezera, Osnovna škola dr. Jure Turića, , Društvo „Naša
djeca“ grada Gospića i Lička ekološka akcija od srpnja provodi projekt
“Mladi za održivi razvoj Like”.
Projekt je financiran sredstvima Ureda za Udruge Vlade Republike
Hrvatske u sklopu Švicarsko-hrvatskog programa suradnje kroz poziv
“Osnaživanje doprinosa organizacija civilnoga društva obrazovanju za
održivi razvoj za unaprjeđenje ekonomske i socijalne kohezije”, a
ukupna vrijednost projekta iznosi 484.944,37 kn.

U aktivnostima projekta uključena je nastavnica Amalija Čulić  koja je
sudjelovala na trodnevnoj edukacija o održivom razvoju i inovativnim
metodama poučavanja u Institutu za razvoj i međunarodne odnose u
Zagrebu.

Projekt Srednje škole Plitvička jezera

Srednja škola Plitvička jezera u suradnji s Gospodarskom školom Varaždin od 27.04.2015. godine, u okviru poziva za dodjelu bespovratnih EU sredstava Modernizacija školskih kurikuluma u strukovnim školama provodi projekt pod nazivom “Moja karijera u ugostiteljstvu i turizmu”

Projekt je ukupno vrijedan 751 094,00 kuna, financiran je sredstvima Europskog socijalnog fonda, a provodit će se 12 mjeseci.

Implementacijom ovog projekta Srednja škola Plitvička jezera  i Gospodarska škola Varaždin u svoje će ustanove  uvesti Centar za razvoj karijere u ugostiteljstvu i turizmu te nove nastavne sadržaje u predmet Kuharstvo i Prehrana i poznavanje roba koji odgovaraju sektorskim potrebama. Tijekom projekta nastavnici i učenici će biti educirani o metodama e- i m- učenja, modernim trendovima u gastronomiji, te o mogućnostima poduzetničkog razvoja karijere.

Cilj ovog projekta je da učenici zanimanja kuhar steknu relevantne kompetencije za bolju zapošljivost. Projektom su obuhvaćeni 28 strukovnih nastavnika i 250 učenika smjera Ugostiteljstvo i turizam.

PREZENTACIJA PROJEKTA „Pro PO LI“

Promocija poduzetništva i obrtništva među srednjoškolcima u Ličko – senjskoj županiji

Prezentaciju projekta  su proveli učenici sudionici projekta i njihova mentorica. U projektu su sudjelovali učenici Graciela Grubešić, Kristina Majetić, Karla Lipovac, Domagoj Brozović i Ivan Budimir, te mentorica Marijana Furlan.

O Projektu:

Pilot projekt:  Ličko – senjska županija je prva županija u kojoj se projekt provodi.

Cilj: poticati poduzetništvo i obrtništvo među srednjoškolcima kao oblik (samo)zapošljavanja.

Visoka nezaposlenost, osobito mladih, može se ublažiti poticanjem poduzetništva budući da je poduzetništvo bitan izvor novih radnih mjesta te će se ovim projektom mladima predstaviti kao održiv i poželjan način razvoja karijere.

Ciljna skupina: učenici srednjih škola, njihove obitelji, kao i šira zajednica

Sudionici: projekt se provodi u pet srednjih škola   Ličko – senjske županije

Trajanje projekta: 20. srpnja 2015. – 19. ožujka 2016. (8 mjeseci)

Projekt sufinanciraju: EU iz Europskog socijalnog fonda i Ured Vlade RH za udruge

Ukupan proračun: 310 455 kn;

Nositelj projekta: GTF – Inicijativa za održiv rast