Nacionalni portal za učenje na daljinu "Nikola Tesla"

Svima onima koji žele učiti i poučavati na jednostavan i zanimljiv način uz pomoć suvremenih tehnologija predlažemo da posjete Nacionalni portal za udaljeno učenje „Nikola Tesla“.

Zainteresirani učenici i nastavnici na Portalu mogu pronaći:

- sadržaje iz matematike, fizike, kemije, biologije i engleskog jezika za srednje škole,

- E-tečajeve programiranja za škole

- ECDL module koji obuhvaćaju sadržaje potrebne za stjecanje diplome osnovne informatičke pismenosti,

- tečajeve o primjeni i upotrebi Interneta i alatima za izradu sadržaja za Internet.

Portalu se može pristupiti i sa stranica škole (pogledaj korisni linkovi na naslovnici).

Pristup sadržajima je autoriziran, a omogućen je svim učenicima i nastavnicima koji posjeduju HUSO korisnički račun odnosno elektronički identitet unutar AAI@EduHr sustava. Za ulaz u sustav potrebno je upisati korisničko ime oblika identifikator_korisnika_u_ustanovi@skole.hr (npr. ime.prezime@skole.hr) i odgovarajuću lozinku.

Sadržaji za srednje škole (matematika, fizika, biologija, kemija, engleski jezik)

Sadržaji iz matematike, fizike, biologije i kemije sastavljeni su od 145 lekcija po predmetu i obuhvaćaju cjelokupno gradivo tih predmeta u srednjoj školi, dok je engleski jezik podijeljen u dvije razine po 24 lekcije. Sadržaji se mogu koristiti za samostalno učenje (učenički sadržaji) ili u okviru nastave (nastavnički sadržaji). Lekcije su prikazane multimedijalno uz animirane primjere, audio-vizualne simulacije pokusa i eksperimenata te interaktivne elemente kako bi razumijevanje gradiva bilo zanimljivije i jednostavnije.

E-tečajevi programiranja za škole

Obuhvaćaju tri programska jezika Logo, C i Pascal i u potpunosti su usklađeni s Nastavnim planom i programom predmeta informatike/računalstva te se mogu primjenjivati u nastavi informatike temeljem suglasnosti Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa.

ECDL (Europen Computer Driving Licence) moduli

Služe kao priprema za stjecanje međunarodno priznate diplome kojom se potvrđuje posjedovanje osnovnih informatičkih znanja i vještina.

Dostupno je 7 osnovnih modula:

CARNetovi online tečajevi

CARNetovi online tečajevi upoznat će učenike i nastavnike s web dizajnom, multimedijom i primjenom i korištenjem Interneta putem tečajeva:

1.    Napredne web tehnologije
2.    Osnove CSS-a
3.    Osnove HTML-a
4.    Obrada slike pomoću GIMP-a
5.    Osnove računalne sigurnosti na Internetu
6.    Izrada i objavljivanje stranica pomoću FrontPagea i
7.    Kolaboracija i komunikacija putem Interneta.

Tečaj o korištenju CARNetovog CMS-a (eng. Content Management System) za škole donosi praktična znanja o korištenju pojedinih mogućnosti CMS-a, sustava koji korisnicima pruža mogućnost jednostavnog postavljanja i ažuriranja internetskih stranica škole putem web preglednika.

Srednja škola Plitvička jezera / Zagrebačka 2, HR-53230 Korenica / www.ss-plitvickajezera.skole.hr / ss-plitvickajezera.korenica@skole.hr